رسانه اجتماعی - تحلیلی بازار سرمایه
...
ناصر صنوبر
@nsanoubar
272

عنوان بلاگ : مشاهیر خلق ثروت: 4 ساحره وال استریت!
دسته : آموزشی


خلاصه او را گاه جادوگر وال استریت می نامیدند و گاه پادشاه خسیسان. ثروتمندترین بانوی سرتاسر ایالات متحده امریکا لقب گرفت ولی همواره لباسهایش را خودش و آن هم با آب سرد می شست. نام او .... (توضیح اینکه متن انگلیسی این مجموعه را به درخواست دانشجویانم اضافه می کنم تا هم الگویی برای ترجمه باشد و هم مجالی برای یادگیری از دوستان).

اسطوره شماره ۴- هتی گرین، پادشاه خسیسان! ۱۸۳۴-۱۹۱۶

عصاره نظر او: فرصت طلب باش، به دنبال درآمد باش و پنی ها را دو دستی بچسب.

لقب او : جادوگر وال استریت.

سخن برگزیده او: همه کاری که باید انجام بدهید این است، ارزان بخرید و گران بفروشید، صرفه جویی کنید ، تیزبین باشید و صبور.

شرح حال مختصر او: گرین در ۳۰ سالگی ۵ میلیون دلار به ارث برد و زمان وفاتش در سال ۱۹۱۶ آن را به ۱۰۰ میلیون دلار رسانده بود و به این ترتیب ثروتمندترین بانوی سرتاسر کشور لقب گرفت. چطور به این جایگاه رسید؟ یک : بی نهایت خسیس بود، از آب گرم استفاده نمی کرد ، حتی تنها پسرش را نزد پزشک گران نمی برد. ۲- به طور غریزی ولع و مهارت چانه زنی داشت، دنبال کسب درآمد از اوراق و داراییهایی بود که در حال نزار و به ثمن بخس بفروش می رسیدند، فقط در شرایط رعب و وحشت بازار سهام می خرید.

پیشنهاد سرمایه گذاری او: فقط در اوضاع نزار بازار سهام خریدکن!

Hetty Green ۱۸۳۴-۱۹۱۶

Miser

Indispensable Wisdon: Be opportunistic, focus on income and pinch pennies

Nickname: “The of Wall Street”

Money Quote: “All you have to do is buy cheap and sell dear, act with thrift and shrewdness, and be persistent.”

Fundamentals: Green inherited $5 million at age 30, and by the time she died in 1916 she had turned it into $100 million, making her the richest woman in the nation. How? One: She was unbelievably cheap, refusing to use hot water, wash her clothes or provide her son with decent medical care. Two: a flint-eyed instinct for a bargain, favoring income from distressed loans and discounted government bonds. She only bought stocks in financial panics.

Invest Like Green: Buy stocks in financial panics only!

منابع:
  • www.forbes.com

خلاصه او را گاه جادوگر وال استریت می نامیدند و گاه پادشاه خسیسان. ثروتمندترین بانوی سرتاسر ایالات متحده امریکا لقب گرفت ولی همواره لباسهایش را خودش و آن هم با آب سرد می شست. نام او .... (توضیح اینکه متن انگلیسی این مجموعه را به درخواست دانشجویانم اضافه می کنم تا هم الگویی برای ترجمه باشد و هم مجالی برای یادگیری از دوستان).

اسطوره شماره ۴- هتی گرین، پادشاه خسیسان! ۱۸۳۴-۱۹۱۶

عصاره نظر او: فرصت طلب باش، به دنبال درآمد باش و پنی ها را دو دستی بچسب.

لقب او : جادوگر وال استریت.

سخن برگزیده او: همه کاری که باید انجام بدهید این است، ارزان بخرید و گران بفروشید، صرفه جویی کنید ، تیزبین باشید و صبور.

شرح حال مختصر او: گرین در ۳۰ سالگی ۵ میلیون دلار به ارث برد و زمان وفاتش در سال ۱۹۱۶ آن را به ۱۰۰ میلیون دلار رسانده بود و به این ترتیب ثروتمندترین بانوی سرتاسر کشور لقب گرفت. چطور به این جایگاه رسید؟ یک : بی نهایت خسیس بود، از آب گرم استفاده نمی کرد ، حتی تنها پسرش را نزد پزشک گران نمی برد. ۲- به طور غریزی ولع و مهارت چانه زنی داشت، دنبال کسب درآمد از اوراق و داراییهایی بود که در حال نزار و به ثمن بخس بفروش می رسیدند، فقط در شرایط رعب و وحشت بازار سهام می خرید.

پیشنهاد سرمایه گذاری او: فقط در اوضاع نزار بازار سهام خریدکن!

Hetty Green ۱۸۳۴-۱۹۱۶

Miser

Indispensable Wisdon: Be opportunistic, focus on income and pinch pennies

Nickname: “The of Wall Street”

Money Quote: “All you have to do is buy cheap and sell dear, act with thrift and shrewdness, and be persistent.”

Fundamentals: Green inherited $5 million at age 30, and by the time she died in 1916 she had turned it into $100 million, making her the richest woman in the nation. How? One: She was unbelievably cheap, refusing to use hot water, wash her clothes or provide her son with decent medical care. Two: a flint-eyed instinct for a bargain, favoring income from distressed loans and discounted government bonds. She only bought stocks in financial panics.

Invest Like Green: Buy stocks in financial panics only!

منابع:
  • www.forbes.com
1393/12/25 از نهایت‌نگر
0
/
22
یک دقیقه وقت دارید؟
شما تنها یک قدم با به اشتراک گذاشتن اولین ایده خود فاصله دارید. برای انتشار مطالب خود در ارشن، لطفا ثبت‌نام خود را تکمیل کرده و شماره‌ی همراه خود را فعال نمایید.
تکمیل پروفایل
نمایش {{content.commentsTotal - content.comments.length}} نظر قبلی
علت امتیاز منفی

×
بله
خیر
تغییرات شاخص
شاخص کل
{{tepix.change}}
{{tepix.index}}
وضعیت بازار : {{closedTitle(tepix.isClosed)}}
شاخص کل
{{tepix.change}}
{{tepix.index}}
فرابورس
{{absValueChange(tepix.faraBourseChange)}}
{{tepix.faraBourseIndex}}
شاخص 50 شرکت
{{absValueChange(tepix.companyFiftyChange)}}
{{tepix.companyFiftyIndex}}
شاخص آزاد شناور
{{absValueChange(tepix.freeFloatChange)}}
{{tepix.freeFloatIndex}}
شاخص مالی
{{absValueChange(tepix.financialChange)}}
{{tepix.financialIndex}}
شاخص صنعت
{{absValueChange(tepix.indastryChange)}}
{{tepix.indastryIndex}}
2222
33333